DRŽAVNA SMOTRA I NATJECANJE GLOBE ŠKOLA 2023.

21.05.2023. | objavio Admin

REZULTATI NAŠIH UČENIKA NA DRŽAVNOJ SMOTRI I NATJECANJU GLOBE ŠKOLA

Članovi GLOBE skupine naše škole, Katarina Bojanović, Antonela Lučić i Matej Ban, s mentoricom profesoricom Sanjom Ćulić sudjelovali su na 26. državnoj smotri i natjecanju hrvatskih GLOBE škola od 15. do 17. svibnja 2023. u Svetom Martinu na Muri. Domaćin natjecanja bila je Osnovna škola Čakovec.

Nakon prigodnog programa otvaranja, u prvom dijelu natjecanja učenici su predstavljali svoje istraživačke projekte. Projekt naših učenika  "Analiza klimatološkog ljeta 2022. u usporedbi s ljetom 2021.“ pohvaljen je kao najuspješniji istraživački rad.

U drugom dijelu natjecanja, koje je orijentacijsko natjecanje, učenici su rješavali pitanja i zadatke koji su dio GLOBE protokola i mjerenja. Kroz ovaj dio natjecanja učenici su pokazali svoje poznavanje baze podataka te znanje iz područja geografije, kemije i  biologije. Od 17 srednjih škola koje su sudjelovale na ovom državnom natjecanju naši su učenici osvojili 6. mjesto. 

Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici na pohvali za istraživački rad i ostvarenom plasmanu u natjecanju.

Brojač posjeta

UKUPNO894,567

MJESEC23,129

TJEDAN2,622

DANAS896